В Україні кількість платіжних карток зросла на 2,5%

  • Юлия
  • 26.05.2021 2502

За даними прес-служби Нацбанку України, кількість платіжних карток в обігу з початку року зросла на 2,5% і склала 75,3 млн штук.

Про це представники НБУ розповіли під час XXI Payments & XIV Security EMA Conference.

Як повідомляють в Нацбанку, з початку 2021 року загальна кількість платіжних карток в обігу зросла на 2,5% і продовжувала розширюватися платіжна інфраструктура.

Зокрема, за січень-березень поточного року кількість пунктів продажу товарів, де приймаються платіжні картки, зросла до 334 тисяч - на 2%.

Разом з тим, за перший квартал 2021 року мережа торгових pos-терміналів в Україні зросла майже на 2% і на даний момент складає 382 тисячі. Повідомляється, що майже 87% торгових платіжних терміналів забезпечують можливість здійснення безконтактної оплати.

Темпи приросту кількості торгових pos-терміналів при цьому в першому кварталі були найнижчими за останній рік.

Кількість платіжних терміналів в цілому склала 9,6 тис. Штук за станом на 1 квітня 2021 року в розрахунку на 1 млн постійного населення України. У тому числі контактні і безконтактні. На початок року ця цифра становила 9,4 тисячі штук.

Регулятор відзначає, що в минулому році, незважаючи на пандемію, обсяги транскордонних переказів в Україну майже не знизилися. Разом з тим, за обсягами операцій на перше місце вийшли перекази через банківські рахунки – через систему SWIFT.

Таким чином, карантинні обмеження в якійсь мірі сприяли перетіканню транскордонних переказів з неофіційних каналів в офіційні.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Києві відбудеться інвестиційний мітап Investinsight.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».