В Україні легалізували криптосектор – підписаний закон про цифрові активи

  • Юлия
  • 17.03.2022 239

Як повідомляє Міністерство цифрової трансформації, Президент України Володимир Зеленський підписав закон про віртуальні активи, який передбачає легалізацію криптосектора.

Зокрема, за даними ВР, президент підписав закон про віртуальні активи (законопроект №3637) 15 березня.

У Мінцифрі заявляють, що легально працюватимуть іноземні та українські криптобіржі. Крім того, банки відкриватимуть рахунки для криптокомпаній. Також українці зможуть захистити свої заощадження у віртуальних активах.

Крім цього, Закон також передбачає, що держава гарантуватиме судовий захист прав на віртуальні активи.

Отже, що зміниться у зв’язку із ухваленням закону? Наголошується, що тепер в Україні легально працюватимуть іноземні та українські криптобіржі. Також банки відкриватимуть рахунки для криптокомпаній, українці зможуть захистити свої заощадження у віртуальних активах. А держава, у свою чергу, гарантуватиме судовий захист прав на віртуальні активи.

Повідомляється, що формувати та реалізовувати політику в галузі віртуальних активів буде Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Вона ж визначатиме порядок обігу віртуальних активів, здійснюватиме нагляд та фінансовий моніторинг у даній сфері, видаватиме дозволи постачальникам послуг віртуальних активів.

За даними Мінфіцри, з початку війни криптоактиви стали потужним інструментом для залучення додаткового фінансування на підтримку ЗСУ. Зокрема, за три тижні війни Криптофонд України зібрав понад 54 мільйони доларів США у криптоактивах.

Як додав глава Мінцифри Михайло Федоров, запуск легального ринку віртуальних активів в Україні дозволить вивести криптосектор із тіні.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про ТОП-4 схеми шахрайства під час війни в Україні.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».