В Україні можуть відключити Apple Pay і Google Pay

  • Юлия
  • 30.03.2021 2833

Банкам доведеться відмовитись від забезпечення безкоштовних платежів Apple Pay і Google Pay в разі введення неринкового механізму регулювання інтерчейндж і еквайрингу.

У зв'язку зі зменшенням доходу від міжбанківської комісії банки не зможуть датувати безкоштовне забезпечення Apple Pay або Google Pay для споживачів через високу собівартість угод з урахуванням додаткових комісій цих сервісів і витрат емітентів.

Крім того, банкам доведеться відмовитися від такого продукту як пільговий період по кредитних картах, повідомив заступник голови правління ПриватБанку Разван Мунтеану на брифінгу. Зокрема, до таких заходів зниження витрат в разі потреби вдадуться в ПриватБанку.

За даними топ-менеджменту ПриватБанку, через скасування грейс-періоду вартість обслуговування кредитів зросте в середньому на 3-3,5% на місяць. При цьому вартість обслуговування платіжних карток в середньому становитиме понад 200 грн на рік, що стане відчутним для соціально вразливих верств населення – пенсіонерів, працівників бюджетних установ, пише finclub.

Крім того, Мунтеану додав, що для банків стануть збитковими POS-термінали в торгових точках з оборотом менше 33 тисяч гривень на місяць, що істотно скоротить платіжну інфраструктуру.

Як повідомляє НБУ, провідні банки виступають категорично проти неринкового регулювання інтерчендж і еквайрингу, натомість пропонуючи гармонійне регулювання ринку еквайрингу банками і платіжними системами. Дане рішення передбачає поступове зниження ставок і інші механізми регулювання комісії.

За даними ПриватБанку, прогнозоване зменшення прибутку ПриватБанку складе до 5,3 млрд грн в рік, що буде коштувати державі, як власнику банку, щорічно 3,3 млрд грн. При цьому, прямі втрати бюджету від недоотриманих податків складе ще близько 1 млрд грн на рік.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що більше половини українців не знають, як захистити свої платіжні дані.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».