За минулий рік через систему електронних платежів в Україні здійснено 385 млн платежів на загальну суму майже 45 трлн гривень.
За даними НБУ, це на 38% більше за сумою, ніж роком раніше - в 2019. За 2019 здійснено 384 млн платежів на суму майже 33 трлн гривень.
За даними прес-служби НБУ, в середньому за день протягом минулого року в СЕП оброблялося близько 1,5 млн платежів на суму 178 млрд гривень.
Відзначається, що переважна більшість платежів в минулому році відправили в систему банки України, а також їх філії - 94% від загальної кількості платежів.
Так, що стосується кількості, найчастіше оброблялися невеликі платежі:
до 1 тис. грн – 49%;
від 1 тис. грн до 100 тис. грн – 47%;
від 100 тис. грн і більше – 4%;
А ось по сумі найбільше платежів довелось на великі платежі:
до 1 тис. грн – менше 1%
від 1 тис. грн до 100 тис. грн – 5%
від 100 тис. грн і більше – 95%.
Варто нагадати, що з серпня 2020 року система електронних платежів запрацювала в режимі 23/7, а в майбутньому планується перехід системи на цілодобовий режим роботи.
Крім того, планується перехід СЕП на міжнародний стандарт ISO 20 022. А в 2021 році регулятор планує активно працювати над цим проектом. Повідомляється, що головні цілі проекту – осучаснення фінансової інфраструктури України відповідно до світових тенденцій, а також вимогам часу і бізнесу. Також це підвищить конкурентоспроможність України та покращить її інтеграцію з світовими ринками.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що з’явився новий Telegram-бот, який продає персональні дані українців.
На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».