В Україні на чверть збільшилася кількість безготівкових розрахунків картками

  • Юлия
  • 14.04.2021 2593

За даними Нацбанку України, сума розрахунків картами в минулому році досягла 2 трлн гривень.

Кількість безготівкових платежів з використанням платіжних карток у 2020 році збільшилася до 5,2 млрд штук - на 25%

Повідомляється, що це число становить майже 87% від загальної кількості безготівкових платежів. Про це повідомляється в щорічному звіті Нацбанку з оверсайту.

Сума безготівкових розрахунків в грошовому еквіваленті виросла в 2020 на 22,8% і склала близько 2,21 трлн грн. А це – майже 56% від загальної суми операцій з картами, пише ubr з посиланням на НБУ.

Так, згідно зі звітом НБУ, в Україні карткові платіжні системи займають перше місце за кількістю здійснених операцій. Зокрема, це майже 6 млрд штук – 84,7% від загальної кількості операцій в платіжних системах. Відзначається, що дані показники на 18,6% більше, ніж в 2019 році.

На першому місці за сумою здійснених операцій – система електронних платежів з результатом 44,8 трлн гривень. Це 91,4% від загальної суми операцій в платіжних системах.

В цілому, на кінець 2020 року в Україні діяло 48 платіжних систем і дві системи, створені НБУ (СЕП і НПС “Простір”). Всього в Україні на той момент діяло 129 фінансових установ, з яких 69 банків і 60 небанківських установ.

Крім того, наголошується, що за 2016-2020 роки в межах України обсяг переказів через системи переказу коштів виріс більш ніж удвічі. Зокрема, експерти відзначають, що Україна залишається країною-реципієнтом транскордонних переказів. Протягом минулого року сума коштів, відправлених в Україну з використанням міжнародних систем переказу коштів, майже в п’ять разів перевищувала суму коштів, відправлених за її межі.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що до 2025 року 1,4 млрд людей будуть підтверджувати платежі обличчам.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».