Шахраї використовують популярні месенджери для виманювання персональних даних українців.
Зловмисники «маскуються» під роботодавців, проводять співбесіди, а потім виманюють у своїх жертв дані, достатні для оформлення онлайн-кредиту.
Таким чином, фейкові оголошення забезпечують шахраям досить великий обсяг паспортних даних, якими люди добровільно з ними діляться.
Як правило, співбесіди проводять через месенджери – наприклад, Viber, WhatsApp. Назбиравши чималу кількість резюме, шахраї проводять безліч співбесід. У період пандемії багато українців втратили роботу, тому дефіциту в кандидатах шахраї не відчувають.
Все виглядає цілком природно – з здобувачем проводиться бесіда, задаються уточнюючі питання по вакансії, потім інтерв’юер каже, що передзвонить пізніше, якщо кандидат підійде.
Зрозуміло, підходять в результаті абсолютно всі, хто відгукнувся. Жертв просять відправити в месенджер пакет документів для працевлаштування – скани паспорта, а також фото кандидата з паспортом, правами та ІПН в руках.
Потім шахраї відразу ж звертаються в сервіси онлайн-кредитів і намагаються отримати кредити на своїх «працівників». Не всі кредитні компанії проводять ретельну перевірку позичальників і мають у своєму розпорядженні високотехнологічні способи ідентифікації позичальника.
В результаті здобувачі залишаються і без роботи, і з кредитами, які вони не брали, що довести дуже непросто – адже вони добровільно дали шахраям свої дані.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що ідентифікація при грошових переказах зміниться.
На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».