В Україні – нова схема шахрайського оформлення кредитів

  • Юлия
  • 11.03.2021 1796

Шахраї використовують популярні месенджери для виманювання персональних даних українців.

Зловмисники «маскуються» під роботодавців, проводять співбесіди, а потім виманюють у своїх жертв дані, достатні для оформлення онлайн-кредиту.

Таким чином, фейкові оголошення забезпечують шахраям досить великий обсяг паспортних даних, якими люди добровільно з ними діляться.

Як правило, співбесіди проводять через месенджери – наприклад, Viber, WhatsApp. Назбиравши чималу кількість резюме, шахраї проводять безліч співбесід. У період пандемії багато українців втратили роботу, тому дефіциту в кандидатах шахраї не відчувають.

Все виглядає цілком природно – з здобувачем проводиться бесіда, задаються уточнюючі питання по вакансії, потім інтерв’юер каже, що передзвонить пізніше, якщо кандидат підійде.

Зрозуміло, підходять в результаті абсолютно всі, хто відгукнувся. Жертв просять відправити в месенджер пакет документів для працевлаштування – скани паспорта, а також фото кандидата з паспортом, правами та ІПН в руках.

Потім шахраї відразу ж звертаються в сервіси онлайн-кредитів і намагаються отримати кредити на своїх «працівників». Не всі кредитні компанії проводять ретельну перевірку позичальників і мають у своєму розпорядженні високотехнологічні способи ідентифікації позичальника.

В результаті здобувачі залишаються і без роботи, і з кредитами, які вони не брали, що довести дуже непросто – адже вони добровільно дали шахраям свої дані.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що ідентифікація при грошових переказах зміниться.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».