В Україні відзначається зростання обсягу e-commerce на 8,8%

  • Юлия
  • 29.12.2021 604

За даними агентства онлайн-маркетингу Promodo, ринок електронної комерції у 2020 році зріс на 30%. На 2021 прогноз – зростання на 23%.

Для України традиційно драйверами є галузі електроніки, одягу, косметики, продуктів тваринного походження.

У загальному обігу українського ритейлу електронна комерція у 2020 році досягла 8,8%, на 2021 рік – прогноз 9,2%. Оборот, ймовірно, становитиме 4 млрд грн.

Як повідомляє Promodo, близько 82,6% займають маркетплейси – Rozetka, "Епіцентр", Prom, Bigl, Zakupka та Allo. Потім йдуть великі магазини, частка яких – 14,8%. Серед них Comfy, Citrus, Foxtrot, Eldorado, Moyo та ін. Найменшу частку займають мультикатегорійні магазини – всього 2,6%. Це магазини Elmir, Stylus та інші.

Згідно з дослідженнями, мобільний трафік суттєво посилює офлайн-торгівлю. Зокрема зростання споживання інтернету з телефону корелює зі зростанням живих магазинів на душу населення.

Так, у 2020 році в абсолютних грошах витрати одного українця в online ледь перевищують 100 доларів на рік. Тоді як у найближчих країнах Східної Європи відзначаються такі показники: Польща – 540 доларів, Чехія – 840 доларів. У Китаї ринок електронної комерції досяг частки всього роздрібного ринку країни на 44%.

Зазначається, що найбільший потенціал зростання в e-commerce в Україні має сегмент «Одяг та взуття». Водночас очікується зростання сегменту «Електроніка», як мінімум, ще вдвічі.

Зокрема динаміка ринку українського e-commerce значно зросла. Як зазначають у Promodo, порівняно зі США, Китаєм та країнами розвиненої Європи, Україна, як і раніше, є досить скромним гравцем у грошах та у проникненні e-commerce у життя українця. Споживання Youtube, ринок інфлюенсерів ростуть дуже швидко і потрібно йти в ногу з пошуком інсайдерів та трендів.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що маркетплейс Rozetka має намір придбати банк.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».