В Україні майже на 36% зросла кількість карткових транзакцій

  • Юлия
  • 21.07.2021 2558

За даними Українського процесингового центру (UPC), загальна кількість транзакцій по картах за другий квартал поточного року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросла на 35,7%.

Як повідомляється в прес-релізі UPC, частка покупок, оплачених карткою в POS-терміналах, за другий квартал 2021 року сягнула 63% від усіх фінансових транзакцій по картках банків-клієнтів UPC.

В цілому, загальна кількість покупок, оплачених карткою, зросла на 39,4%. В середньому в місяць кількість становила 9 угод на одну активну картку.

Згідно зі статистикою Українського процесингового центру, спостерігається збільшення грошових обсягів оплат карткою за останні три місяці. У порівнянні з аналогічним періодом 2020 року, власники карток витрачають на 41% більше.

Доречі, експерти відзначають, що оплата 64,4% всіх покупок проводиться безконтактними транзакціями, що збільшило швидкість розрахунків.

Змінилася поведінка власників карток і по відношенню до зняття готівки. Зокрема, операції зняття готівки на даний момент займають друге місце за кількістю транзакцій. Відзначається, що за другий квартал їх частка досягла 17,1% всіх фінансових транзакцій по картах банків-клієнтів UPC. Проте, ця частка на 5% менше, ніж в минулому році.

Зокрема, кількість операцій зняття готівки в банкоматах у 2021 році збільшилася на 10% і становить дві угоди в місяць на одну активну картку. Разом з тим, обсяги АТМ-транзакцій збільшилися на 20,3%. Середня сума чека дорівнювала 3389 грн, що на 9% більше ніж у минулому році.

У відділеннях банку готівку через касу знімають на 17,9% рідше, а обсяги таких операцій збільшилися на 40,5%.

Українці продовжують активно розплачуватися карткою в інтернеті. У порівнянні з аналогічним періодом 2020 го, в II кварталі 2021 року кількість оплат в інтернеті збільшилася на 47%. Це на 6% більше, ніж в минулому році. Зросли і обсяги – на 77%. Середня сума чека в інтернеті дорівнювала 1913 грн, що на 20,9% більше ніж в минулому році.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що шахраї викрадають персональні дані, розсилаючи листи від імені Нацполіціі.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».