За даними НБУ, зараз Україна веде переговори з Міжнародним валютним фондом про створення спеціального фінансового суду для врегулювання суперечок за банківськими кредитами з метою стримування зростання NPL.
Новий орган буде забезпечувати більш якісний захист кредиторів, які в іншому випадку не змогли б повернути свої позики через судову систему через корупційні проблем в країні.
Відзначається, що Нацбанк прагне знизити частку непрацюючих кредитів до 2023 року до 24% в порівнянні з нинішніми 42%.
За даними глави Нацбанку Кирила Шевченко, в українській банківській системі обсяг кредитів становить понад 1 трлн гривень, що еквівалентно близько 40 млн доларів США. На думку експертів НБУ, це досить велика сума, щоб прагнути створити всі умови для її захисту, пише ubr з посиланням на інтерв’ю глави Нацбанку в Reuters.
Глава НБУ додає, що проблема також полягає в тому, що українська влада виявилася втягнутою в сотні судових суперечок з приводу націоналізації Приватбанку, який є найбільшим кредитором країни.
З цієї причини в НБУ задумалися про створення спеціалізованого суду, або ж судової палати в Україні, де розглядалися б питання між інвесторами та одержувачами інвестицій, а між кредиторами і позичальниками.
Скорочення NPL, на думку фахівців, допоможе залучити іноземні приватні інвестиції в банківську систему в Україні. Більш того, на даний момент більше 50% банківського сектора залишається в руках держави, що є системним ризиком. Таким чином, за допомогою залучення незалежної інстанції НБУ хоче знизити даний рівень NPL до 25% в найближчі кілька років.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що тільки 16% споживачів повернуться до допандемічних способів оплати.
На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».