В Україні з’явиться новий фінансовий суд – для захисту кредиторів

  • Юлия
  • 03.02.2021 717

За даними НБУ, зараз Україна веде переговори з Міжнародним валютним фондом про створення спеціального фінансового суду для врегулювання суперечок за банківськими кредитами з метою стримування зростання NPL.

Новий орган буде забезпечувати більш якісний захист кредиторів, які в іншому випадку не змогли б повернути свої позики через судову систему через корупційні проблем в країні.

Відзначається, що Нацбанк прагне знизити частку непрацюючих кредитів до 2023 року до 24% в порівнянні з нинішніми 42%.

За даними глави Нацбанку Кирила Шевченко, в українській банківській системі обсяг кредитів становить понад 1 трлн гривень, що еквівалентно близько 40 млн доларів США. На думку експертів НБУ, це досить велика сума, щоб прагнути створити всі умови для її захисту, пише ubr з посиланням на інтерв’ю глави Нацбанку в Reuters.

Глава НБУ додає, що проблема також полягає в тому, що українська влада виявилася втягнутою в сотні судових суперечок з приводу націоналізації Приватбанку, який є найбільшим кредитором країни.

З цієї причини в НБУ задумалися про створення спеціалізованого суду, або ж судової палати в Україні, де розглядалися б питання між інвесторами та одержувачами інвестицій, а між кредиторами і позичальниками.

Скорочення NPL, на думку фахівців, допоможе залучити іноземні приватні інвестиції в банківську систему в Україні. Більш того, на даний момент більше 50% банківського сектора залишається в руках держави, що є системним ризиком. Таким чином, за допомогою залучення незалежної інстанції НБУ хоче знизити даний рівень NPL до 25% в найближчі кілька років.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що тільки 16% споживачів повернуться до допандемічних способів оплати.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».