В Україні припинили діяльність «кредитних» шахраїв

  • Юлия
  • 19.06.2020 805

Група осіб шахрайським способом брала кредити в інтернет-сервісах на громадян без їх відома.

Шахрайська група діяла в Харкові протягом півроку, оформляючи кредити на сторонніх осіб без відома постраждалих.

За даними Каберполіції, група з 9 осіб, віком 20-30 років, діяла кількома шахрайськими схемами.

Одна з них припускала психологічний тиск на жертв – соціальну інженерію. Шахраї телефонували абонентам одного з операторів зв'язку, представившись службою безпеки оператора.

Під приводом верифікації мобільного номеру шахраї виманювали у жертв три останні номери телефону, за яким вони дзвонили. Дана інформація дозволяє зробити дублікат сім-карти і взяти управління номером телефону в свої руки, а потім отримати доступ до онлайн-банкінгу.

За другою схемою шахраї телефонували абонентам від імені кредитної компанії, повідомляючи, що на ім’я власника даного номера телефону оформляється кредит. В ході бесіди зловмисники обманним шляхом переконували жертв продиктувати пароль доступу, який прийшов їм в SMS. Таким чином, вони отримували доступ до щойно створеного аккаунту в кредитній організації і подавали заявку на кредит від їх імені. Отримані на свою картку кошти шахраї потім ділили між собою.

За місцем проживання фігурантів проведено обшуки, в результаті чого вилучено компрометуюча комп’ютерна техніка, сім-карти, смартфони, грошові кошти. Сума передбачуваних збитків склала понад 1 мільйон гривень.

За фактом шахрайства та несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерів, комп’ютерних мереж, автоматизованих систем або мереж електрозв’язку порушено кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 і ч. 2 ст. 361 КК. Санкції за цією статтею передбачають до 8 років позбавлення волі.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про тренди е-commerce: звички онлайн-покупців в 2020.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».