В Україні припинили діяльність онлайн-обмінників, які відмивають доходи

  • Юлия
  • 30.06.2020 830

Українська кіберполіції припинила діяльність 20 онлайн-обмінників, які брали участь в схемах з легалізації доходу, отриманого злочинним шляхом.

Група зловмисників створила незаконні онлайн-обмінники, де пропонувалися послуги з переведення в готівку і легалізація грошей, отриманих злочинним шляхом.

Повідомляється, що за 2 роки існування онлайн-обмінників, фігуранти здійснили операції на суму близько 42 мільйонів доларів.

Спільно з Головним слідчим управлінням Департамент кіберполіції, під процесуальним керівництвом Офісу генерального прокурора, викрили протиправну діяльність групи, що надає незаконні послуги.

За даними кіберполіції, до протиправних дій причетні троє жителів Полтавської області. Зловмисники надавали послуги з легалізації грошових коштів, отриманих в результаті хакерських атак на міжнародні компанії, викрадення коштів з банківських рахунків українців та іноземних компаній, поширення шкідливого програмного забезпечення та ін.

Крім цього, фігуранти пропонували обмін заборонених в Україні електронних грошей.

Так, фігуранти створили близько 20 сайтів з обміну валют, крім того, розміщували оголошення про свої послуги на спеціалізованих форумах в «Darknet».

За місцями проживання фігурантів проведено обшуки, а також в офісних приміщеннях, де вони здійснювали свою діяльність. Вилучено грошові кошти на суму понад 200 000 доларів, комп’ютерна техніка, боєприпаси, зброя.

Підписатися на розсилку

 За фактом незаконних дій з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення, а також за фактом легалізації (відмивання) майна, отриманого злочинним шляхом, порушено кримінальне провадження за ч.2 ст. 200 і ч.2 ст.209 КК.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, скільки позичальників брали кредитні канікули в карантин.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».