Співробітники кіберполіції викрили шахраїв, які оформляли кредити на українців без їхнього відома.
Так, за даними кіберполіції, аферисти виманювали персональні дані своїх жертв під приводом допомоги в перерахуванні коштів від свого родича з Польщі.
За можливість скористатися чужою карткою вони пропонували грошову винагороду, але насправді використовували дані зовсім в інших цілях.
Після отримання необхідної інформації про жертв, зловмисники оформляли на них онлайн-кредити.
Так, шахрайську схему з кредитами прокручували двоє жителів Луганської області. Спільно зі слідчими, працівники кіберполіції Луганській області викрили протиправну діяльність жителів Сєвєродонецька.
Схема обману виглядала так: фігуранти просили жертв надати свої банківські картки та персональні дані, розповівши «легенду» про родича з Польщі, який не може їм вислати гроші. За можливість скористатися картою фігуранти обіцяли грошову винагороду в розмірі 1 тисячі гривень. Як правило, на вудку попадалася молодь.
Отримавши необхідні дані, аферисти оформляли на жертв онлайн-кредити, загальний обсяг позик перевищив 150 тисяч гривень.
По місцях проживання затриманих проведено обшуки, виявлені компрометуючі банківські картки, телефони, комп’ютерна техніка, а також наркотичні засоби.
Стосовно затриманих порушено кримінальну виробництво за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) КК України. Затриманим загрожує до 8 років позбавлення волі.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що як коронавірус впливає на економіку України на думку Нацбанку України.
На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».
На 150k убытков?
А расследовали небось 2 года и 150 спецов были задействованы с зар. платой 20k в меся?
Ну и позорище!