В Україні викрили майнінг-ферму, яка працювала на території обленерго

  • Юлия
  • 09.07.2021 3099

Українська Служба безпеки викрила організаторів незаконної ферми для майнінгу криптовалюти.

Шахраї в великих обсягах викрадали електроенергію безпосередньо в одному з колишніх складських приміщень АТ «Вінницяобленерго» на промисловому майданчику підприємства.

За даними прес-служби СБУ, зловмисники незаконно відбирали електричну енергію з мереж АТ «Вінницяобленерго». Для того, щоб приховати свою діяльність, вони використовували умовні засоби обліку споживання електричної енергії.

У прес-релізі повідомляється, що це підпільна криптоферма – найбільша з тих, яку коли-небудь виявляли українські правоохоронці. На території криптоферми вилучено майже 5 тис. одиниць комп’ютерної техніки.

В ході обшуків на криптофермі і за адресами мешкання фігурантів вилучено понад 500 відеокарт, 50 процесорів, 3800 ігрових приставок, чорнову документацію з обліку споживання електроенергії, блокноти, телефони, флеш-накопичувачі.

Щомісячна сума збитків від такої діяльності, за попередніми висновками фахівців, може становити від 5 до 7 млн ​​грн. За даними фахівців, крадіжка електроенергії могла привести до більш глобальних наслідків – без світла ризикували залишитися цілі квартали Вінниці.

На даний момент тривають оперативно-слідчі дії для встановлення повного кола осіб, причетних до протиправної діяльності, включаючи можливу причетність посадових осіб АТ «Вінницяобленерго».

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що НБУ буде штрафувати банки за порушення прав споживачів.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».