В Україні рекордними темпами зростає кредитування

  • Юлия
  • 12.11.2021 1989

Нацбанк України зафіксував найвищі за 10 років темпи зростання кредитування.

Зазначається, що найпомітніше відзначалося зростання в корпоративному та іпотечному сегментах, повідомляється в огляді банківського сектора НБУ.

За даними НБУ, активи банків зростають завдяки пожвавленню кредитування.
Зокрема, чисті гривневі кредитні портфелі у корпоративному сегменті зросли більш ніж на 40% у річному обчисленні.

При цьому темпи зростання кредитів населенню в річному вимірі прискорилися до 30% і перевищили докризовий рівень. У свою чергу, найшвидше зростають іпотечні кредити – понад 16% за квартал та +54,5% р/с.

Водночас частка непрацюючих кредитів знизилася до 33,3% на 3,9 ст. п. – завдяки найбільшому у поточному році списанню непрацюючих активів та прискоренню кредитування.

Також у звіті Нацбанку повідомляється, що обсяг гривневих депозитів населення скоротився на 1,4%. Причиною стало сезонне збільшення споживчих витрат, що збільшило затребуваність коштів за вкладами на вимогу. Водночас у річному обчисленні обсяг гривневих коштів фізосіб зріс на 15%, пише minfin з посиланням на НБУ.

Прибутковість сектора перевищила рівень докризового 2019 року. У третьому кварталі банки отримали 21,3 млрд. грн. прибутку. Це у 1,5 рази більше, ніж за відповідний період 2020 року.

За підрахунками фахівців, доходність сектора перевищила рівень докризового 2019 року. У третьому кварталі банки отримали 21,3 млрд. грн. прибутку. Повідомляється, що це у 1,5 рази більше, ніж за відповідний період 2020 року.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що антимонопольний комітет дозволив платіжним системам зменшити інтерчейндж.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».