В Україні знизився обіг готівки в касах банків

  • Юлия
  • 03.05.2022 353

З січня по березень 2022 року оборот готівки у касах банків знизився порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Про це повідомляється в telegram-каналі Нацбанку. На обсяги касових оборотів банків вплинула війна України.

Так, повідомляється, що за цей період обсяг надходжень готівки до кас банків склав 490,4 млрд гривень. Порівняно з березнем минулого року обсяг зменшився на 11%.

Зазначається, що у I кварталі 2022 року видача готівки з кас банків становила 544,8 млрд гривень. Зокрема, вона зменшилася не так значно, лише на 0,5% порівняно з аналогічним періодом 2021 року.

Водночас, за I квартал 2022 року не відбулося значних змін у структурі надходжень та витрат готівки з кас банків та інкасаторських компаній щодо операцій з клієнтами.

Серед найбільш поширених касових операцій із видачі готівки потрапили: операції клієнтів із використанням платіжних карток — 78,9%; придбання іноземної валюти у клієнтів – 5,6%; підкріплення операторів поштового зв’язку – 5,6%.

Це традиційна трійка найпоширеніших операцій із загального обсягу витрат.

А ось до найбільших джерел надходжень готівки до кас банків стали операції клієнтів з використанням платіжних карток — 34,1%; торгова виручка – 31,8%; виручка від усіх видів послуг – 14%.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Кабмін виділив держгарантії 10 банкам для кредитування малого та середнього бізнесу.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».