В Україні стартувала реєстрація колекторів на сайті НБУ

  • Юлия
  • 15.07.2021 2483

З учорашнього дня, 14 липня, в Україні стартувала реєстрація колекторських компаній, які будуть розміщені на сайті регулятора.

За даними НБУ, стартував прийом документів для включення заявників до Реєстру колекторських компаній.

Повідомляється, що всі компанії, що вже працюють на ринку, які мають статус фінансової установи, чи ще не мають, повинні протягом місяця подати Національному банку документи для реєстрації. Терміни подачі з 14 липня по 13 серпня.

Нацбанк розробив і опублікував спеціальні електронні форми в форматі Word і Excel, щоб спростити процес подачі документів. Варто відзначити, що саме форми в форматі Word і Excel потрібно заповнювати заявникам для подання пакета документів Національного банку.

Разом з тим, різні категорії заявників повинні заповнювати різні форми, які відповідають статусу компанії. Так, компанії без статусу фінансової установи повинні подати повний пакет документів. У той час як небанківські фінансові установи, які мають ліцензію на надання деяких фінансових послуг (зокрема, на факторинг або кредитування), надають скорочений перелік документів.

Варто нагадати, що в кінці березня ВР прийняла законопроект № 4241 про захист споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості. Здійснювати нагляд за роботою колекторів буде НБУ. Таким чином, з прийняттям даного закону в Україні вперше з’явилося чітке законодавче регулювання роботи колекторських компаній і кредитодавців під час врегулювання простроченої заборгованості.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що НБУ має намір скасувати обмеження на покупку валюти для бізнесу.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».