В Україні рівень тіньової економіки перевищив 30%

  • Юлия
  • 30.11.2021 1606

За даними Мінекономіки, у січні-червні 2021 року рівень тіньової економіки в Україні становив 31% від обсягу офіційного валового внутрішнього продукту країни.

Зазначається, що це на 1 п. п. більше за показник 2020 року, минулого року цей показник становив 30%.

Як зазначають у міністерстві, на даний момент головною причиною збереження високого рівня тіньової економіки є природне бажання бізнесу не допустити втрати активів в умовах коронакризи з неординарними проявами, що не прогнозуються в часі.

Як пише РБК-Україна з посиланням на розрахунки Мінекономіки, 2 із 4 методів, з використанням яких проводиться оцінка рівня тіньової економіки, зафіксували збільшення рівня порівняно із січнем-червнем 2020 року.

Зокрема, використовується: електричний метод – на 2 п. п. (до 28% від обсягу офіційного ВВП), монетарний метод – на 2 п. п. (до 33% від обсягу офіційного ВВП), які показали зростання рівня тіньової економіки.

І два методи показали зменшення: метод «витрати населення – роздрібний товарообіг та послуги» – на 2 п. п. (до 23% від обсягу офіційного ВВП) та метод збитковості підприємств – на 10 п. п. (до 22% від обсягу офіційного ВВП) ВВП).

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україну зайдуть відразу три нові мобільні банки.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».