В Україні посилять кіберзахист банківської системи

  • Юлия
  • 04.11.2021 2200

За даними НБУ, в Україні розроблено документ, який визначає вимоги до функціонування системи кіберзахисту в банківській системі України.

Повідомляється, що йдеться про визначення суб'єктів системи кіберзахисту та основні принципи їх взаємодії.

Проект постанови нормує питання організації та забезпечення кіберзахисту у банківській системі України. Крім того, він визначає низку понять.

Зокрема, визначає основні засади функціонування системи кіберзахисту, засади забезпечення інформаційного обміну між Центром кіберзахисту НБУ та банками України.

Також документ встановлює вимоги щодо заходів із забезпечення кіберзахисту об’єктів критичної інформаційної інфраструктури та вимоги щодо проведення незалежного аудиту інформаційної безпеки.

Повідомляється, що реалізація норм цього проекту постанови сприятиме низці процесів. Зокрема, нормативно-правовому врегулюванню питань кіберзахисту у банківській системі України відповідно до кращої європейської та світової практики, а також міжнародних та національних стандартів з питань кіберзахисту та інформаційної безпеки.

Крім того, постанова покликана сприяти організації обміну інформацією про кіберзагрози, кібератаки та кіберінциденти з банками України та забезпечення розвитку комунікації, координації та партнерства між суб’єктами системи кіберзахисту в банківській системі України.

Варто нагадати, що у 2020 році Нацбанк України визначив критерії та порядок віднесення об’єктів  банківській системі до об’єктів критичної інфраструктури. Крім того, регулятор визначив порядок віднесення об’єктів до критичної інформаційної інфраструктури.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що українці купили у жовтні валюти в 11 разів більше, ніж у вересні.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».