В Україні посилюють вимоги до реклами та сайтів банків

  • Юлия
  • 12.08.2020 878

У вересні вступають в силу нові умови розкриття банками інформації про фінансові послуги в рекламі і на сайтах.

Зокрема, з вересня банки будуть зобов'язані розміщувати в рекламі і на сайтах розгорнуту і правдиву інформацію про кредити і депозити. Інформація повинна містити повний перелік супутніх послуг, вартість, ризики та додаткові умови.

Очікується, що дані заходи дозволять скоротити випадки введення в оману споживачів фінпослуг.

Отримавши повну і актуальну інформацію, споживачі зможуть краще розуміти умови отримання послуг, порівнювати послуги кількох банків. Це дозволить їм приймати більш зважені фінансові рішення, зазначається в повідомленні регулятора.

Нагадаємо, рішення про посилення правил було прийнято в 2019 році. В свою чергу, регулятор дав банкам можливість і час на адаптацію до нових вимог з урахуванням того, що зміна інформації на сайтах і в рекламі вимагає часу і ресурсів.

Таким чином, з вересня банки повинні надавати інформацію для споживачів фінпослуг в єдиному уніфікованому форматі. Відзначається, що банки тепер в обов’язковому порядку повинні вказувати реальну річну ставку по кредиту. Також необхідно вказувати наявність будь-яких додаткових послуг, будь то послуги державного реєстратора, страхової компанії, оцінювача, нотаріуса. Клієнт повинен розуміти їх вартість, термін послуги, періодичність погашення кредиту, орієнтовну загальну вартість кредиту, умови дострокового зняття грошей з депозиту, попередження про можливі наслідки в разі прострочення виплат по кредиту та ін.

Підписатися на розсилку

Крім того, з вересня на сайтах повинні бути впроваджені калькулятори доходів від розміщення коштів на депозит або вартості послуг за користування споживчим кредитом.

За недотримання цих вимог передбачено штрафні санкції за кожне порушення від 50 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що НБУ підвищить вимоги безпеки до учасників платіжного ринку.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».