В Україні втричі підвищили ліміт зняття готівки з валютних рахунків

  • Юлия
  • 22.03.2022 445

НБУ підвищив ліміт на зняття готівки в іноземній валюті на суму до 100 тисяч гривень в еквіваленті.

Повідомляється, що рішення поширюється на зняття коштів в Україні та за кордоном, повідомляє прес-служба Нацбанку.

Зокрема цим рішенням НБУ збільшено щоденний ліміт на зняття готівки в Україні з рахунків в іноземній валюті з 30 тисяч гривень до 100 тисяч гривень в еквіваленті.

Натомість уточнюється, що цей ліміт також поширюється на зняття валюти за кордоном з рахунків в іноземній валюті, відкритих у банках.

Зокрема, щоденний ліміт на зняття коштів в Україні з рахунків у національній валюті у розмірі 100 тисяч гривень залишається чинним. Зазначається, що за кордоном зняття валюти з гривневих рахунків обмежено лімітом 100 тисяч гривень на місяць. Відповідні уточнення покликані запобігти виведенню капіталу за кордон у значних обсягах.

Крім того, зазначається, що введені зміни не стосуються використання платіжних карток в Україні та за її межами з метою оплати товарів, робіт та послуг. Як і раніше, вони можуть здійснюватись без обмежень.

Крім цього, Нацбанк дозволив перераховувати кошти на оплату навчання на рахунки навчальних закладів за кордоном, розширивши перелік винятків із заборони на транскордонні операції. До нього також відносяться витрати, пов’язані з лікуванням у медичних закладах, транспортуванням хворих та зі смертю громадян.

Крім цього, ліміти стосуються операцій quasi cash та P2P-перекладів з метою запобігання виведенню капіталу за кордон. Зокрема НБУ обмежив загальним лімітом у 100 тисяч гривень в еквіваленті на місяць ряд операцій. А саме:

– P2P-переказів – переказ коштів на рахунки фізосіб за кордоном з використанням реквізитів платіжних карток платника та одержувача.

– проведення операцій, що стосуються операцій quasi cash з використанням платіжних карток для придбання активів, що безпосередньо конвертуються (обмінюються) на кошти. Наголошується, що серед таких операцій: поповнення брокерських чи форекс-рахунків, електронних гаманців, оплата дорожніх чеків, покупка віртуальних активів тощо.

У НБУ нагадують, що розраховуватись картами українських банків за товари та послуги в будь-яких торгових мережах та в Інтернеті можна без обмежень як в Україні, так і за кордоном.

Крім перерахованого, регулятор розширив перелік винятків до заборони щодо переказів за кордон валютними операціями резидентів з виконанням зобов’язань, забезпечених державною гарантією. І дозволив українцям купувати іноземну валюту на умовах «форвард» за форвардними договорами, укладеними до 23 лютого 2022 року включно з дотриманням певних умов.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що українські банки тимчасово відмінили фінмоніторинг.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».