В Україні – все більше POS-терміналів та менше банкоматів

  • Юлия
  • 18.02.2021 604

В Україні спостерігається цілком закономірна тенденція – банкоматів стає все менше, а терміналів – більше.

Так, за даними Нацбанку, в 2020 році кількість банкоматів зменшилася на 1175 штук. На кінець грудня в Україні їх налічувалося 34,8 тисячі штук.

Разом з тим, відзначається приріст кількості POS-терміналів в IV кварталі. Про це йдеться в «Огляді банківського сектора», опублікованому Національним банком.

Так, зростання на 7,4 тисячі одиниць сталося завдяки ПриватБанку і 3,6 тисяч нових терміналів належать іншим держбанкам.

За даними регулятора, в минулому році банки вилучили зі своєї мережі 1175 банкоматів і закрили 205 філій в IV кварталі. Серед закритих філій – як державні, так і іноземні банки. Найбільше філій закрив Ощадбанк – 94.

При цьому деякі банки, навпаки, активно продовжували їх відкривати. Наприклад, найбільше філій відкрив Укргазбанк – 7 протягом 2020 року.

Всього кількість відділень банків в Україні за рік зменшилася на 868 одиниць. Здебільшого, за рахунок Дніпропетровської області – там закрита 71 філія.

Більш того, протиепідемічна ситуація вплинула і на штат співробітників. Так, в IV кварталі банки, за винятком приватних, продовжили звільняти працівників. Найбільше звільнено персоналу в іноземних банках, що знаходяться на території України.

Так, за 2020 рік чисельність штатних працівників зменшилася на 5 тисяч осіб, відзначається в «Огляді банківського сектора».

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Opera готується до запуску банківського фінтех-сервісу.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».