В Україні зріс ринок небанківських фінустанов

  • Юлия
  • 06.09.2021 2456

За даними Нацбанку, у другому кварталі поточного року ринок небанківських фінансових установ збільшив обсяги активів і операцій.

Ключовими завданнями багатьох фінустанов залишаються приведення діяльності у відповідність до вимог регулятора та поліпшення ефективності роботи.

Як повідомляється, НБУ продовжує опрацьовувати структуру власності небанківських фінустанов - зокрема проводиться реєстрація колекторських компаній, а також робота з розвитку системи гарантування вкладів кредитних спілок.

Як повідомляє прес служба НБУ, у другому кварталі активи страховиків незначно зросли, незважаючи те, що ряд учасників ринку припинили свою діяльність. Повідомляється, що в більшості сегментів страхування валові страхові премії в порівнянні з попереднім кварталом зросли.

За даними Нацбанку, в II кварталі фінансовий результат ризикових страховиків зріс за рахунок пожвавлення страхування. Крім цього, зменшилися ліквідаційні, адміністративні та інші витрати. Разом з тим, витрати все ще залишаються суттєвими.

Зокрема, за перше півріччя 2021 фінкомпанії згенерували рекордні прибутки в порівнянні з відповідним періодом останніх трьох років.

У порівнянні з попереднім кварталом обсяг нового кредитування ломбардами в другому кварталі збільшився на 5%. Разом з тим, коефіцієнт покриття кредитів заставою виріс до рекордних 133%.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що українські МФО позичили «до зарплати» більш 16 мільярдів.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».