В Україні заборонять фінансові піраміди та їх рекламу

  • Юлия
  • 28.08.2021 2625

Як повідомляє Данило Гетманцев в своєму telegram-каналі, в ВР зареєстрований законопроект № 5865, спрямований на протидію фінансовим пірамідам та боротьбу зі спробами їх організації.

Очікується, що прийняття даного закону дозволить запровадити в Україні дієвий механізм запобігання маніпулюванню, незаконному використанню інсайдерської інформації, інсайдерської торгівлі та інших зловживань на ринках капіталу.

За словами Гетманцева, законопроект передбачає посилення незалежності та інституційної спроможності Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку як національного регулятора ринків капіталу і організованих товарних ринків.

Законопроект зареєстрований 26 серпня, ініціаторами виступили кілька депутатів: Данило Гетманцев, Андрій Мотовиловець, Ольга Василевська-Смаглюк, Ірина Аллахвердієва, Вікторія Кінзбурська, Ярослав Железняк, Юлія Діденко, Євген Петруняк.

У проекті закону дається визначення поняттю фінансова піраміда і виноситься заборона на їх дію.

Так, згідно із законопроектом, фінансова піраміда – шахрайство з використанням фінансових інструментів, об’єктів цивільних прав, що мають ознаки фінансових інструментів, яке передбачає створення, функціонування і просування, в тому числі за допомогою ЗМІ, схем взаємин між засновником схеми і її інвесторами, відповідно до якої залученим інвесторам обіцяється отримання значного пасивного доходу і виплата такого доходу, що залежить від залучення нових інвесторів до функціонування такої схеми.

Передбачається, що Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку визначатиме і публікуватиме на своєму офіційному сайті прийнятні ринкові практики, які не є фінансовими пірамідами, а також ознаки пірамід.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Google і Microsoft виділять 30 млрд доларів на кібербезпеку.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».