Під час війни Нацбанк обмежив доступ до фінансової інформації

  • Юлия
  • 22.04.2022 233

З 22 квітня НБУ обмежив доступ до інформації про учасників ринку небанківських фінансових послуг.

Повідомляється, що це зроблено, щоб уникнути незаконного використання інформації агресором та з метою посилення безпеки.

За даними прес-служби НБУ, щоб уникнути незаконного використання агресором відкритої інформації про учасників ринку небанківських фінансових послуг України та з метою посилення безпеки НБУ обмежив доступ до неї під час дії воєнного стану.

Зокрема, регулятор обмежив відкритий доступ користувачів до даних із окремих реєстрів та списків. Мається на увазі Державний реєстр фінансових установ, Реєстр колекторських компаній; Державний реєстр страхових та перестрахових брокерів та перелік небанківських фінансових груп тощо.

Більше того, було припинено доступ до Комплексної інформаційної системи Національного банку. Повідомляється, що доступ до цієї системи надаватиметься авторизованим у КІС НБУ постачальникам фінансових послуг.

Зазначається, що на сторінках офіційного Інтернет-представництва Національного банку України під час дії воєнного стану інформація про структуру власності постачальників фінансових послуг та колекторських компаній не розміщуватиметься.

Доступ до подібної інформації, розміщеної раніше, з 22 квітня буде закрито. Ці дані юридичні та фізичні особи України зможуть за певною процедурою.

У свою чергу, небанківські фінансові установи, юридичні особи, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, колекторські компанії протягом дії воєнного стану в Україні не зобов’язані розміщувати відомості про структуру власності на власних веб-сайтах.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що українці перейшли на безготівковий розрахунок: де платять карткою найчастіше.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».