Відеоідентифікація: коли банки зможуть приймати клієнтів онлайн

  • Юлия
  • 08.04.2020 1741

В Україні ведеться підготовка до введення віддаленої ідентифікації клієнтів фінансових установ.

Через 3 тижні вступить в силу закон, що дозволяє проводити фінансовим установам ідентифікацію своїх клієнтів в віддаленому режимі за допомогою відеозв'язку.

Нагадаємо, на даний момент законодавство вимагає особистий візит клієнта в банк для відкриття рахунку та проведення ряду інших операцій.

Нововведення істотно розширить банкам можливість обслуговувати клієнтів у віддалених районах - селищах, селах маленьких містах в період карантину. На даний момент існує тільки одна альтернатива відеоідентифікації - BankID.

Але вона також має ряд обмежень, зокрема, для того, щоб скористатися можливістю обміну даних, банк клієнта повинен бути банком учасником програми BankID. Також не всі банки володіють достатньою інформацією для повноцінної ідентифікації клієнта – профілі клієнтів у багатьох банках неповні, а дані не завжди актуальні. Тому для ідентифікації клієнта даної інформації може не вистачити.

Відеоідентифікація ж істотно доповнить BankID, НБУ розробив ряд вимог до даної процедури. Зокрема, відеозв’язок при цій процедурі повинен бути рівний, без перешкод, не перериватися. Менеджер банку повинен подбати про те, щоб за процесом відеоідентифікації не спостерігали сторонні особи.

Якщо клієнт все ще користується паспортом старого зразка і ще немає ID-картки, його необхідно додатково ідентифікувати за допомогою КЕП, Бюро кредитних історій і через BankID.

Перевіряти клієнта дистанційно або наживо, банки вже зможуть вирішувати самостійно.

Підписатися на розсилку

Однак навіть ці інструменти не дають повної картини, тому була запропонована додаткова функція – відправка клієнтом символічної суми на рахунок банку, який його ідентифікує. Однак порядок і суми даної процедури поки не роз’яснено. Також ще не визначено порядок зберігання даних відеоідентифікації.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що НБУ розробив єдині правила грошових розрахунків через QR-код.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».