Visa і МasterСard: комісії за безготівкові оплати мінятися не будуть

  • Юлия
  • 15.03.2021 1943

За даними прес-служби платіжних систем Visa і Mastercard на українському ринку не планується підвищення комісій за безготівкові оплати товарів і послуг.

Варто відзначити, що підвищення комісії торкнеться США. На даний момент американські торговці платять комісію платіжним системам близько 2% від вартості покупок клієнтів за кредитними картками. Дана комісія передбачена за обробку онлайн-транзакцій.

Однак уже в цьому році обидві платіжні системи планують підвищити комісії на ряд категорій покупок. Повідомляється, що це буде стосуватись ресторанів, ритейлерів і інших торговців.

Що стосується українського ринку, платіжні системи прокоментували ситуацію для редакції minfin. Повідомляється, що на українському ринку відповідних оголошень про зміни цінової політики не було.

У прес-службі Mastercard з цього приводу заявили: «Ми з обережністю розглядаємо умови введення змін комісій на ринку США. Навіть якщо такі зміни будуть введені, вони не будуть поширюватися на український ринок». Компанія відзначає, що її головною метою залишається розвиток безготівкових оплат, що забезпечують зручність, прозорість, безпеку і розвиток цифрової економіки.

У свою чергу в прес-службі Visa зазначили: «Компанія постійно здійснює моніторинг та відслідковує тенденції ринку як основу для коригування нашої цінової політики. Однак ми завжди заздалегідь інформуємо наших клієнтів і надаємо підтримку щодо будь-яких запланованих змін».

За даними фахівців Visa, в Україні вже відбулися певні зміни – з січня 2021 року була зменшена міжбанківська комісія. Що стосується інших змін – поки не передбачаються.

Що стосується актуального питання про можливість скасування міжбанківської комісії, за даними платіжних систем, комісії допомагають забезпечити: інвестиції в провідні інноваційні рішення і рішення щодо посилення безпеки; коректне відображення ціннісної пропозиції продуктів і послуг; конкурентоспроможність комісій; стійкість мережі.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Мінекономіки переведе всі інтернет-магазини на електронні чеки.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».