Visa представила платформу сумісності цифрових валют

  • Юлия
  • 06.10.2021 2481

Платіжна система Visa працює над «універсальним платіжним каналом», який забезпечує взаємодію між різними цифровими валютами, такими як CBDC і приватні стейблкоїни.

За попередніми даними, UBC діє як концентратор, поєднуючи кілька блокчейн-мереж і дозволяючи передавати цифрові валюти.

Спеціаліст з продуктів Visa Global CBDC Кетрін Гу пропонує вважати платформу «універсальним адаптером» між блокчейнами, що дозволяє центральним банкам, підприємствам та споживачам безперешкодно обмінюватися ресурсами, незалежно від форм-фактору валюти.

Така система, наприклад, дозволила б комусь в США відправити 500 доларів другу в Лондоні, причому ці кошти автоматично конвертувалися б в цифрові британські фунти, перш ніж вони надійшли до гаманця CBDC.

На думку експертів Visa, в недалекому майбутньому це цілком може стати реальністю. Але для цього буде потрібно вирішити одну ключову проблему: межмережева взаємодія. Іншими словами, фахівці задалися питанням як змусити різні цифрові валюти, спираючись на різні технологічні стеки і протоколи, з різними стандартами відповідності та ринковими вимогами, «розмовляти» один з одним?

У дослідницькому документі, який описує механізм UBC, Visa розповідає, як можна поєднати різні мережі блокчейнів, встановивши між ними виділені платіжні канали – будь то з’єднання мереж CBDC між країнами або з’єднання мереж CBDC з перевіреними приватними мережами стейблкоїнів.

Як повідомляється в блозі компанії, незважаючи на те, що сьогодні цифрові валюти можуть не бути частиною повсякденного фінансового життя, цілком ймовірно, що вони будуть грати важливу роль в майбутньому. За останні два роки центральні банки по всьому світу проявили зростаючий інтерес до вивчення CBDC – нової цифрової форми грошей центральних банків, які можуть безпосередньо використовуватися споживачами, продавцями та фінансовими установами.

У найближчі роки багато Центробанків, цілком ймовірно, впровадять якусь форму цифрового реєстру. Вони виберуть технологічні стеки і протоколи розробки, які мають найбільший сенс для їх учасників, беручи до уваги такі фактори, як управління, вимоги ринку, постачальників технологій, стандарти відповідності та національні пріоритети.

Підписатися на розсилку

Ми вважаємо, що для того, щоб CBDC були успішними, вони повинні мати два основних інгредієнти: відмінний споживчий досвід і широке визнання продавців. Це означає можливість здійснювати і отримувати платежі незалежно від валюти, каналу або форм-фактору. І тут на допомогу приходить концепція UPC Visa.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що з початку року грошові перекази в Україну виросли на 20%.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».