ВР може посилити кримінальну відповідальність за афери з електронними гаманцями

  • Юлия
  • 17.05.2021 2712

Рекомендацію посилити кримінальну відповідальність за незаконні дії з електронними гаманцями дав ВР комітет з питань правоохоронної діяльності.

За даними управління апарату ВР, депутатам рекомендується прийняти відповідний законопроект № 4365.

Пропонований документ доповнює законопроект «Про платіжні послуги» № 4364, який зараз знаходиться на стадії підготовки до другого читання.

Підготовкою законопроекту займається комітет з питань фінансів, податкової та митної політики.

Законопроект № 4365 пропонує введення диференціації відповідальності за незаконне надання платіжних послуг в зв’язку з розподілом послуг на: платіжні, обмежені платіжні та технологічні.

Зокрема, законопроектом встановлюється відповідальність за неавторизоване ведення діяльності на платіжному ринку. Пропонується наділити Національну поліцію повноваженнями складати протоколи про подібні адміністративні порушення.

Крім того, пропонується посилити кримінальну відповідальність за незаконні дії з платіжними інструментами, інструкціями та засобами доступу до банківських та платіжних рахунків, а також електронних гаманців.

Аналогічну відповідальність пропонується встановити за операції з електронними грошима особами, які не пройшли авторизацію відповідно до законодавства.

Таким чином, комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект у першому читанні.

Варто нагадати, що законопроект № 4364, який знаходиться ще на стадії розгляду, покликаний поліпшити якість платіжних послуг в Україні.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні створили дорожню карту розвитку віртуальних активів.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».