ВР обмежила розмір відсотків за кредитами переселенцям

  • Юлия
  • 16.07.2021 2530

У другому читанні прийнято законопроект № 2329, що обмежує переселенцям розмір відсотків за користування кредитами.

Як повідомляє РБК-Україна з посиланням на трансляцію засідання Ради, документ підтримали 339 народних депутатів.

Варто нагадати, що в 2014 році прийнято ряд законодавчих актів, які звільняли постраждалих від військових дій на Донбасі і в Криму від нарахування пені та штрафів за прострочені кредити і позики.

У комітеті з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій наголошували, що, ці норми, все ж не в повній мірі захищали права переселенців.

Зокрема, вони не враховували різні комісії і відсотки. На сьогоднішній день українські банки продовжують нараховувати інфляційні втрати, що відчутно збільшує борг. Разом з тим, сума відсотків в деяких видах договорів позики та кредиту нараховується до моменту погашення боргу, і її розмір не обмежений.

Повідомляється, що подібний факт призвів до того, що виставлені кредиторами рахунки часто перевищують суму основного боргу в кілька разів.

Новий закон визначає, що загальна сума відсотків по кредитах і позиках не може бути більше тієї суми, яку банк повинен отримати в разі своєчасного погашення кредиту.

У свою чергу, штраф, пеня, інфляційні втрати за невиконання або несвоєчасне виконання кредитних договорів не нараховуються. Також не застосовуються майнові санкції. До того ж, підставою для відмови в наданні нового кредиту звільнення від штрафних санкцій та інших платежів не являється, пише finance.

В рамках нового законодавства кредиторів зобов’язали перерахувати заборгованість за кредитним договором відповідно до даних норм протягом тижня з моменту звернення боржника-переселенця. Якщо немає – заборгованість вважається автоматично перерахованою.

Крім того, забороняється продаж або передача права вимоги за кредитним договором без згоди боржника. На думку авторів законопроекту, це не дозволить банкам залучати колекторські компанії. Але варто звернути увагу, що норма діє тільки в разі, якщо мова не йде про неплатоспроможність кредитора або банку, який виводять з ринку.

Отже, закон поширюється на кредитні договори кримчан, які виїхали з півострова, укладені до 20 лютого 2014 року. У свою чергу, для жителів Донбасу, які залишили окуповані території або будинок в зоні проведення АТО – до 14 квітня 2014 року.

Підписатися на розсилку

Варто звернути увагу на важливу умову – правила діють в тому випадку, якщо до цих термінів у позичальника не було заборгованості і він своєчасно все платив, а після початку АТО зробив хоча б один платіж.

Разом з тим, відповідальність за невиконання або неналежне виконання договорів покладається на Росію як на державу-окупанта.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Mastercard і бренд годинників Swatch запустять в Україні сервіс безконтактних оплат.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».