ВР округлила суму переказів до 5000 грн без фінмоніторингу

  • Юлия
  • 13.09.2021 2656

Тепер українцям буде більш комфортно користуватися терміналами самообслуговування для поповнення карток або оплат послуг вартістю до 5000 гривень.

За даними finclub, Верховна Рада вносить зміни в законодавство, збільшивши суму анонімних готівкових переказів, які не підлягають фінансовому моніторингу, з 4999 грн до 5000 грн включно.

Повідомляється, що за ухвалення відповідного законопроекту №5559 за основу проголосував 321 народний депутат.

Даним законом вдосконалюється правове регулювання окремих аспектів фінансового моніторингу.

Зокрема, внесено зміни до пункту 8 частини 18 статті 14 закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення». Даним законом передбачалося застосування заходів фінансового моніторингу в разі переведення коштів готівкою в межах України в сумі, що не перевищує 5000 гривень.

Раніше фінмоніторингу підлягали грошові перекази на суму 5000 гривень і вище, що доставляло суттєві незручності користувачам терміналів. Так як анонімно переслати можна було 4999 гривень, а не кожен користувач терміналу мав при собі точну суму. Таким чином, щоб відправити кошти, ініціатору платежу доводилося ідентифікувати особу. Тільки в такому випадку він міг відправити рівно 5000 грн або більше.

За даними НБУ, за перше півріччя 2021 року обсяг грошових переказів трудових мігрантів в Україну з інших країн склав 6,2 млрд доларів. Це на 11,6% більше, ніж роком раніше – на той момент ця сума становила 5559 млн доларів.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні зросла кількість фрилансерів, які працюють з іноземними клієнтами.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».