ВР підтримала проект щодо гарантування 100% суми банківського вкладу під час війни

  • Юлия
  • 28.03.2022 576

Цей законопроект гарантує вкладникам відшкодування всієї суми депозитів під час воєнного стану.

Повідомляється, що після закінчення військового стану сума поступово зросте до 600 тисяч гривень.

Зокрема, Податковий комітет Верховної Ради ухвалив рішення рекомендувати ухвалити у другому читанні законопроект №5542-1 про гарантування вкладів фізичних осіб із змінами на засіданні 22 березня.

Таким чином, ВР підтримала ініціативу президента щодо гарантування 100% банківських вкладів фізичних осіб під час воєнного стану, повідомляється у прес-центрі Фонду гарантування вкладів фізосіб.

Крім цього, цим законопроектом передбачається підвищення гарантованої суми вкладів у банках з першого дня припинення військового стану – до 400 тис. грн, а з 1 січня 2023 року – до 600 тисяч гривень. Наразі сума становить 200 тисяч гривень.

Крім того проект також визначає, що до Фонду гарантування вкладів приєднується державний Ощадбанк.

У цілому нині фінансова стійкість фонду підвищується шляхом реструктуризації його заборгованості перед Мінфіном. Також удосконалюються механізми надання фонду кредитної підтримки з боку НБУ та держави.

За даними директора-розпорядника фонду Світлани Рекрут, закладені кроки в комплексі сприятимуть підтримці стабільності української банківської системи, що конче необхідно за нинішніх умов.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що ВР запровадила податкові пільги для бізнесу на час воєнного стану.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».