ВР прийняла закон про введення «податку на Google» в Україні

  • Юлия
  • 03.06.2021 2849

У другому читанні схвалений законопроект №4184 про введення в Україні «податку на Google». Закон передбачає введення податку з продажів електронних послуг.

За даними РБК-Україна з посиланням на трансляцію засідання ВР, нововведення підтримали 283 народних депутата.

Даний Закон скасовує податок на репатріацію з доходів від реклами, оскільки він стримує розвиток рекламних послуг.

Повідомляється, що для компаній і осіб, які здійснюють послуги в сфері електронної комерції, вводиться спрощена процедура реєстрації та сплати ПДВ на послуги, які вони надають в Україні.

Варто відзначити, що глава фінансового комітету ВР Данило Гетманцев раніше відзначав, що такі гіганти як Facebook, Viber і багато інших не платять ПДВ. За підрахунками експертів, від одних тільки від рекламних послуг держбюджет недоотримує 3 млрд гривень.

Зокрема, Закон вносить зміни до Податкового кодексу. Із закону мають намір виключити норму, згідно з якою при виплаті нерезидентам доходу за виробництво та/або розповсюдження реклами резиденти повинні платити податок за ставкою 20% суми таких виплат за власний рахунок. Крім того, Закон визначає перелік електронних послуг.

За даними rbc, від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання освітніх послуг. Зокрема, мова йде про доступ до публічних наукових, освітніх та інформаційних ресурсів в інтернеті з галузей знань і спеціальностей, за якими готують здобувачів вищої освіти, проведення та надання яких не потребує участі людини, в тому числі шляхом надання доступу до віртуальних класів, освітніх ресурсів, в яких учні (слухачі) виконують завдання онлайн, а оцінки виставляються автоматично, без участі людини.

Крім того, документ включає нерезидентів в перелік осіб, які реєструються платниками ПДВ і встановлює правила визначення місця поставки електронних послуг (B2C).

Законопроект передбачає введення електронного сервісу для нерезидентів, де вони матимуть можливість комунікувати з контролюючим органом України.

Крім того, передбачається спрощена процедура реєстрації платника ПДВ для постачальників-нерезидентів, а нерезидентів звільняють від обов’язку реєструвати податкові накладні.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що серед операцій з платіжними картками переважають безготівкові.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».