ВР посилить покарання за махінації з електронними грошима

  • Юлия
  • 02.07.2021 2469

Верховна Рада планує посилити покарання за незаконні дії з платіжними картками та електронними грошима.

За основу прийнято відповідний законопроект - №3783, повідомляє РБК-Україна з посиланням на трансляцію засідання Ради.

Відзначається, що документ підтримали 308 парламентаріїв. За порушення закону пропонуються штрафи в розмірі 680 тисяч гривень.

За попередніми даними, Законопроект передбачає покарання за підробку документів на переказ, платіжних карток чи інших засобів доступу до банківських рахунків, електронних грошей. Також відповідальність планують ввести за придбання, зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту підроблених документів на переказ, платіжних карток або їх використання, збут, а також неправомірний випуск або використання е-грошей, якщо воно заподіяло істотну шкоду правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним, або громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб.

Повідомляється, що в рамках закону таке порушення карається штрафом від п’яти тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 тисяч – 170 тисяч гривень), або обмеженням волі на строк до трьох років.

За такі ж дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб або повторно, або в разі, якщо вони завдали шкоду у великому розмірі, загрожуватиме штраф від десяти тисяч до двадцяти тисяч НМДГ (170 тисяч – 340 тисяч гривень), або позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією майна або без такої.

У тому випадку, якщо аферу зробила організована злочинна група або посадова особа з використанням свого службового становища, або якщо дані дії завдали шкоди в особливо великому розмірі, це буде каратися штрафом від двадцяти тисяч до сорока тисяч НМДГ (340 тисяч – 680 тисяч гривень). Або ж позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з конфіскацією майна.

Істотною шкодою, відповідно до цього закону, вважається така, що в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Шкодою у великому розмірі – якщо її сума в 250 і більше разів перевищує один НМДГ. В особливо великому розмірі – якщо її сума в 600 і більше разів перевищує такий мінімум.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні – найвищий ріст e-commerce серед країн Центрально-Східної Європи.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».