ВР запровадила податкові пільги для бізнесу на час воєнного стану

  • Юлия
  • 25.03.2022 542

Депутати ВР ухвалили закон, який передбачає додаткові податкові пільги для бізнесу та спрощення митних процедур під час військового, а також надзвичайного стану.

Законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період військового стану» № 7190 підтримали 353 народних депутати за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Желєзняк у своєму Telegram-каналі.

Як повідомляється в пояснювальній записці, цим законом удосконалюються положення про оподаткування податком на доходи фізосіб власноручно вирощеної сільськогосподарської продукції та звільнення від сплати ПДВ платників єдиного податку третьої групи на особливих умовах.

Крім того, продовжується з трьох до шести місяців період, протягом якого платники, які не мали можливості подати податкову звітність, повинні виконати обов’язок щодо повної подання звітності після закінчення особливого періоду.

Також повідомляється, що цей законопроект передбачає звільнення від оподаткування ввізним митом товарів, що ввозяться на територію України в режимі імпорту. А також звільняються від ПДВ операцій із ввезення товарів на митну територію України платниками єдиного податку першої, другої та третьої груп, які сплачують податок за ставкою 2%. Наголошується, що при цьому передбачено спрощення процедур митного оформлення таких товарів.

За даними депутатів, за 2021 та 2022 рік податкові роки не нараховується та не сплачується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти житлової нерухомості, у тому числі їх частки, що знаходяться на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії. Це стосується територій, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, і об’єктів житлової нерухомості, яка стала непридатною для проживання у зв’язку зі збройною агресією РФ.

Крім того, повністю звільнено від оподаткування ввезення транспортних засобів громадянами. А також звільнено від акцизного податку та ПДВ ввезення транспортних засобів суб’єктами спрощеної системи.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що українці можуть обміняти гривні на євро у Словаччині на пільгових умовах.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».