Всі картки Mastercard стануть безконтактними

  • Юлия
  • 07.08.2020 1042

Слідом за платіжною системою Visa, яка в 2019 році почала випускати в Україні тільки безконтактні картки, компанія Mastercard вирішила також перейти виключно на безконтактні картки.

За даними компанії, кількість безконтактних платіжних карток в Україні в 2019 році зросла в 2,2 рази. Протягом року кількість карток в обігу зросла з 3,95 млн шт. до 8.64 млн шт. При цьому, їх частка на ринку України - до 21%.

Відзначається, що з квітня 2021 року банки України будуть випускати нові картки МПС Mastercard виключно з безконтактною технологією. Про це повідомили в українському офісі платіжної системи.

Разом з тим, багато банків самостійно вже почали відмовлятися від випуску магнітних і «гібридних» карток. За даними Ощадбанку, з кінця 2019 абсолютно всі клієнти отримують картки тільки з безконтактним чип-модулем. А до кінця поточного року очікується, що їх частка в портфелі виросте з 11% до 25%, пише finclub.

Зокрема, безконтактні картки випускають і інші українські банки. За даними банків, технологія NFC будь-яку картку може перетворити на безконтактну. За підрахунками одного з найбільших банків України, 80% власників NFC-карток переходять на оплату смартфоном. Екстраполяція даного тренду передбачає повний перехід на smart-оплати протягом 2-3 років.

На думку експертів, смартфони з модулем NFC складають потужну конкуренцію безконтактним карткам. Все більший інтерес у українських користувачів викликають такі технології, як Google Pay і Apple Pay. Частина банківських клієнтів вже зараз переорієнтувалася на безконтактні технології без прив’язки до платіжної картки.

За даними фахівців, власники безконтактних карток і NFC-пристроїв більш активні. Зокрема, клієнти збільшують частоту оплат NFC-картками і пристроями приблизно на 30% в порівнянні з магнітними і «гібридними» картками.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Нацбанк підписав з IFC меморандум з фінансової інклюзії.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».