Навіщо потрібна довідка про прописку при наявності пластикового паспорта?

  • Юлия
  • 11.06.2020 4321

Протягом останніх 4 років нарівні з паперовими паспортами в Україні діють ID-карти в якості альтернативи.

Проте, не скрізь українці, маючи на руках пластикове посвідчення особи, можуть отримати весь комплекс послуг через відсутність довідки про реєстрацію проживання.

Дана довідка видається разом з ID-картою на вимогу підрозділами ДМС і територіальними органами.

Також її можна замовити онлайн, подавши заявку через портал державних послуг iGov.

У минулому році довідку про реєстрацію онлайн отримали 1,7 млн ​​українців, здебільшого, жителі Києва.

Отже, навіщо ж потрібна ця довідка і чому її вимагають разом з пластиковим паспортом? В Україні як і раніше діє ст.6 ЗУ «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання», згідно з якою кожен громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані зареєструвати своє місце проживання.

Відповідно, багато установ, де потрібна ідентифікація особистості, в тому числі банки, вимагають даний документ. Ця інформація може бути і на чіпі пластикового паспорта, однак в разі зміни місця реєстрації замінити її на чіпі вже не вийде, тому доведеться додатково брати довідку і докладати її до документа в тих організаціях, які її потребують.

Таким чином, в разі необхідності отримати довідку про реєстрацію досить просто. Для підтвердження чинної адреси проживання власнику пластикового паспорта видається довідка з ЕГДР (Єдиного державного демографічного реєстру).

Підписатися на розсилку

Для того, щоб замовити довідку онлайн, необхідно зайти на сайт iGov, увійти в систему через електронно-цифрового підпису або BankID, заповнити запропоновану форму. Потім потрібно завантажити скан-копію вашого паспорта або іншого документа, що посвідчує особу. Ви отримаєте підтвердження на електронну пошту про те, що заявка в роботі. Потім залишиться відвідати орган реєстрації, щоб отримати готову довідку.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Європа готується до зростання фінансової злочинності.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».