Навіщо крім пластикового паспорта від українців вимагають довідку про прописку

  • G.Slusarchuk
  • 03.10.2018 2865

Видача ID-карт стартувала в січні 2016 року. Однак проблеми не вирішені до сих пір, пише ubr.ua і наводить приклади громадян, які, маючи на руках пластикове посвідчення особи, не можуть отримати весь комплекс банківських та інших послуг.

Від власників сучасних ID-паспортів в різних установах додатково вимагають паперові довідки, без яких неможливо отримати деякі документи, перевипустити банківську картку, отримати весь спектр послуг в освітніх закладах.

При цьому і в Державну міграційну службу, і в НБУ запевняють: id-карта є самодостатнім документом, і її власнику не потрібно пред'являти ніяких додаткових довідок.

Разом з тим, банкіри наполягають, що додаткові документи їм необхідні для коректного обслуговування клієнтів.

У фінустановах українців зазвичай просять донести виписку з пропискою, оскільки в деяких закладах просто немає спеціального рідера для зчитування чіпа. Але проблеми виникають навіть при його наявності, оскільки даних по реєстрації в чіпі може і не бути – така інформація вноситься тільки за бажанням самого громадянина.

Юридичним підтвердженням прописки є якраз горезвісна паперова довідка – доповнення до id-карти, яку можна отримати в центрі надання адміністративних послуг або в органах реєстрації. Доповнення доводиться носити з собою «про всяк випадок», скаржаться українці.

Рішення проблеми фахівці бачать в повсюдній установці сканерів (постачальники кардрідерів стверджують, що банки, страхові копанії, нотаріуси та інші комерційні структури останнім часом активно їх скуповують), а також у створенні відкритих реєстрів територіальних громад, звідки можна брати потрібну інформацію.

Деякі експерти вважають, що є сенс ввести рядок з пропискою на саму пластикову карту – тоді прочитати інформацію можна буде без всяких пристроїв.

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».