Законопроект про Дія Сity: відомі податкові ставки і обмеження

  • Юлия
  • 13.10.2021 2390

Вчора, 12 жовтня, Податковий комітет рекомендував ВР прийняти законопроект №5376 про податкові стимули для компаній-резидентів спеціального режиму «Дія Сity» у другому читанні.

За даними міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, в разі його прийняття в Україні почне працювати «одна з кращих податкових систем у світі» для розвитку IT і креативних індустрій, про це він написав у своєму Telegram-каналі.

Повідомляється, що умови «Дія City» будуть зафіксовані на 25 років. Вони гарантують пільгові податкові ставки на зарплати, які не обмежуватиметься за єдиним КВЕД і будуть поширюватися на всіх працівників компанії.

За даними Михайла Федорова, проект, підготовлений до другого читання, передбачає:

– Для компаній, які платять податок на виведений капітал (ПНВК), не буде перехідного періоду з обмеженнями на роботу з ФОП до 2024: з 2024-го витрати на платників єдиного податку не повинні перевищувати 50%, а з 2025 – 20%.

– Для компаній резидентів податки будуть наступними: ПДФО – 5%; ЄСВ – 22% від мінімальної зарплати; військовий збір – 1,5%; можливість вибору корпоративного податку – ПНВК (9%) або податку на прибуток (18%).

– Компанії отримають 0% податку на дохід фізосіб в якості дивідендів, нарахованих компанією-резидентом за умови їх виплати не частіше 1 разу на 2 роки.

Разом з тим, резиденти «Дія City», які залишаться на моделі сплати податку на прибуток на загальних підставах і у яких річний ліміт доходу буде до 40 млн грн, зможуть працювати з ФОП без обмежень весь час.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що на «знижки» та «акції» торговців накладуть обмеження.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».