Загальний шлюзовий інтерфейс / Common Gateway Interface

Common Gateway Interface (Загальний шлюзовий інтерфейс) – цей мережевий стандарт дозволяє Web-серверу розпочинати будь-яку програму і передавати Web-браузеру дані у вигляді текстової або двійковій (графічної, звукової) інформації.

Зараз, коли велика кількість покупок відбуваються в інтернет-магазинах з’явилася необхідність у спрощенні і автоматизації процесу прийому онлайн-платежів.

Спеціально для цього були розроблені так звані платіжні шлюзи (по англ. Payment Gateway), що представляють собою комплекси програмно-апаратного забезпечення, розробку і підтримку яких здійснює платіжна система.

Платіжний шлюз складається з декількох обов’язкових елементів, розглянемо їх по порядку:

Спеціальна форма оплати, тобто, сторінка на сайті магазина, що містить обов’язкову для заповнення форму HTML-документа, який включає в себе перелік необхідних параметрів: ідентифікатор магазину або продавця, сума покупки, коментар до платежу. Після введення всіх необхідних даних, користувач потрапляє безпосередньо на шлюз.
На сторінці оплати знаходяться дані про покупку, які треба підтвердити. Також, в залежності від обраної платіжної системи, можуть бути присутніми додаткові опції платежу. Важливо відзначити, що на цій сторінці все ще є можливість відмови від платежу, далі це зробити буде неможливо. Погодившись і підтвердивши платіж, клієнта перенаправляють на наступну сторінку.
На сторінці про статус платежу знаходиться інформація про завершення процесу оплати, який може бути вдалим чи невдалим. У разі невдалого результату, користувачеві буде доступна інформація про його причини.
Сторінка, на якій відображається результат платежу, з’явиться в будь-якому випадку, незалежно від дій користувача. На даній сторінці знаходяться дані про минулу операції оплати, і є можливість внести необхідні зміни (якщо вони необхідні).

Тут описані лише основні складові платіжних шлюзів. Кожна платіжна система створює свій шлюз, в якому можуть бути присутніми додаткові елементи.

Оскільки всі платіжні сервіси працюють з даними про клієнтів і оперують величезними сумами електронних грошей, важлива безпека відповідного рівня. Платіжні технології використовують найсучасніші методи кібер-безпеки. Покупцеві при оплаті товару практично завжди необхідно ввести свою особисту інформацію (ПІБ, телефон та інше), саме тому в більшості платіжних шлюзів весь трафік, що передається на шлюз, йде по захищеному протоколу HTTPS, який безпечніше і надійніше звичайного HTTP. Також існує досить багато механізмів захисту, які засновані на перевірках IP-адрес і іншого.

Якщо Ви вирішили інтегрувати можливість оплати товарів і послуг на сайті інтернет-магазину, то для прийому платежів на сайті радимо підключити платіжний сервіс PSP Platon, що відповідає всім сучасним вимогам безпеки і надійності.

Повернутися в початок

Подати заявку на підключення

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».


Warning: Undefined array key "wmuPhraseDoingUpload" in /home/platon00/platon.ua/www/wp-content/plugins/wpdiscuz/options/class.WpdiscuzOptions.php on line 1284