Аферисти придумали нову схему обману: компенсація від держави

  • Юлия
  • 08.12.2020 229

Шахраї розсилають громадянам України повідомлення і розміщують рекламу в інтернеті від імені НБУ.

У рекламі і повідомленнях інтернет-користувачам пропонується отримати матеріальну компенсацію від держави за додаткові витрати або втрату доходів у зв'язку з пандемією коронавируса.

З усіх, хто відгукнувся, беруть «плату за транзакцію». Зрозуміло, ніякої компенсації користувачі не отримують, а шахраї після отримання коштів тут же зникають з поля зору.

Випадків шахрайства стало настільки багато, що в НБУ вирішили попередити користувачів про шахрайські повідомлення та рекламу, до яких Нацбанк не має ніякого відношення.

Перш, ніж платити комусь за пропоновані компенсації, співробітники регулятора радять передзвонити на офіційну гарячу лінію, щоб перевірити інформацію (0 800 505 240), перш ніж довіритися нібито співробітнику НБУ, який передзвонив або написав вам за вашою заявкою на компенсацію.

Крім того, варто нагадати, що питанням розподілу матеріальної допомоги в Україні, призначенням будь-яких виплат займається Міністерство соціальної політики. А Нацбанк нікому не роздає гроші і не уповноважений цього робити.

Як же вберегтися від шахраїв? В першу чергу, перевіряйте всю інформацію, яку ви знайшли в інтернеті, в офіційних джерелах – на «гарячій лінії» НБУ, Мінсоцполітики.

Як стало відомо, шахраї пропонували своїм жертвам по 50 тисяч гривень, нібито за програмою президента. А за здійснення транзакції просять заплатити 100-500 гривень комісії.

Що стосується рекламних оголошень і повідомлень, на які ви могли відреагувати, будьте впевнені, що перед вами шахрай, якщо по телефону вам повідомляють, що ви повинні заплатити якусь комісію за компенсацію. Насправді, при компенсації від держави ви не повинні нічого викладати зі своєї кишені, будь-які компенсації перераховуються на ваш рахунок з урахуванням всіх витрат.

Підписатися на розсилку

До того ж, отримання будь-якої державної допомоги – вельми копітке і нешвидке завдання, так як ви повинні надати до відповідних інстанцій офіційні підтвердження, що ви втратили джерело доходу, ваш бізнес постраждав від карантину та ін. Іншими словами, навіть при наявності права на таку допомогу, потрібно докласти масу зусиль, щоб її отримати, адже держава не зацікавлена ​​роздавати гроші всім підряд, повіривши на слово, та ще й по телефону.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що карткові шахраї дісталися до Укрпошти.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».