Акції fintech та техногігантів допустили до обігу в Україні

  • Юлия
  • 09.12.2020 237

За даними Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, до обігу в Україні допущені акції шести найбільших світових компаній – Visa Inc, Microsoft Corporation, Advanced Micro Devices, Inc., Facebook Inc., Tesla Inc., Netflix Inc.

Рішення про це прийнято НКЦПФР на засіданні 8 грудня. Крім того, до обігу в Україні допущені інвестпаї інвестиційного біржового фонду Invesco QQQ Trust SM.

Варто нагадати, що ПФТС і «Українська біржа» з 30 липня 2019 допустили до торгів акції американської компанії Apple, пише FinClub.

Раніше, в 2018 році, Тимур Хромаєв, глава НКЦБФР, говорив в інтерв’ю про те, що сама можливість для українців купувати цінні папери нерезидентів існувала і тоді. Проте, якщо ви хочете зробити це в додатку до смартфону одним кліком зв’язавшись з банком, до цього функціоналу ще довго йти. За його даними, щоб прийти до покупки акцій через одну просту дію, необхідні колосальні вкладення.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у вересні 2020 анонсував створення фондового ринку в Україні.

Глава уряду в жовтні зазначив, що створення фондової платформи в Україні може зайняти від 1 до 3 років.

Варто відзначити, що на даний момент в Україні вже існує фондовий ринок з відповідною інфраструктурою у вигляді фондових бірж, інвестиційних фондів, торговців цінними паперами та інвестиційних компаній. Однак проблемою є тільки якість даної інфраструктури та інвестиційних інструментів.

Підписатися на розсилку

На сьогоднішній день НКЦПФР розробляє законопроект, який дозволить унеможливити діяльність фінансових пірамід в Україні.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що НБУ назвав основні порушення в відеорекламі кредитів.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».