Дослідження: що українці купують онлайн?

  • Юлия
  • 21.09.2020 129

Найчастіше онлайн-покупки роблять жителі Києва - до 10% онлайн покупців живуть в столиці.

Так, згідно з даними досліджень CBR і OLX, жителі великих міст, як правило, значно частіше жителів інших населених пунктів купують побутову хімію, косметику та медичні препарати в інтернеті.

Відзначається, що найбільш активними покупцями є молоді люди у віці від 16 до 25 років.

При цьому, найпоширенішою схемою шахрайства стала передоплата на карту за неіснуючі товари з наступною недоставкою або доставкою товарів неналежної якості.

Компанія CBR в липні 2020 роки провела опитування щодо онлайн-торгівлі в Україні, пише finance.

Зокрема, згідно з результатами опитування, близько 80% жителів України старше 16 років користується інтернетом. Приблизно 36% з них купують товари через інтернет. Повідомляється, що 49% інтернет-користувачів здійснювали від 5 до 20 покупок в мережі за останній рік. А18% онлайн-покупців здійснили понад 20 покупок.

Так, купують жителі столиці та інших регіонів найчастіше одяг – 47%, побутову електроніку і техніку – 46%, а парфумерію і косметику – 37%.

Повідомляється, що подібна статистика простежується на сайті оголошень OLX. За кількістю переглядів і найцікавіших для користувачів товарів за рік з липня 2019 по 2020 в топ увійшли електроніка, одяг і дитячі товари.

Статистика покупок по регіонах розподілилася наступних чином: Київ – 10%, Центр і Захід – по 24%, Південь – 16%, Схід – 13%, Північ – 12%.

Найчастіше онлайн-покупки роблять жителі Києва - до 10% онлайн покупців живуть в столиці.  Так, згідно з даними досліджень CBR і OLX, жителі великих міст, як правило, значно частіше жителів інших населених пунктів купують побутову хімію, косметику та медичні препарати в інтернеті.  Відзначається, що найбільш активними покупцями є молоді люди у віці від 16 до 25 років.  При цьому, найпоширенішою схемою шахрайства стала передоплата на карту за неіснуючі товари з наступною недоставкою або доставкою товарів неналежної якості.

Українці віддають перевагу послузі післяплати – таким чином покупки оплачує 63% покупців, на карту переводять кошти 39%. Електронними платіжними системами, підв’язаними до сайту, користуються 50% покупців.

При цьому, досить багато покупців стикаються з несумлінними торговцями – 61% опитаних розповіли, що після передплати їм товар не доставили. При цьому, тільки 17% звернулися до кіберполіції.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що НБУ буде перевіряти учасників платіжного ринку дистанційно.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».