Joom під загрозою: дані карток 55 тис. покупців злиті в мережу

  • Юлия
  • 28.08.2020 248

Про витік даних банківських карток користувачів маркетплейса Joom повідомили платіжна система Visa і російські банки.

Зокрема, фахівці виявили в мережі базу даних карток, в якій містилося кілька десятків тисяч записів з персональними даними клієнтів банків різних країн світу.

Скомпрометовані банки підтвердили журналістам, що в мережу потрапили дані клієнтів зазначеної торговельної площадки, яка спеціалізується на доставці товарів з Китаю по всьому світу.

З’ясувалося, що база даних карток знаходиться в закритих спеціалізованих Telegram-каналах і в відкритому доступі на хакерських сайтах. Базу, здебільшого, можна скачати безкоштовно. Вона містить перші 6 і останні 4 цифри номера банківської картки, термін дії, ПІБ і адресу проживання власника картки. Також додаються контактні дані власника – номер телефону та email.

У маркетплейсі Joom витік також підтвердили і повідомили, що інформація потрапила в мережу в березні 2020 року в результаті доступу зловмисників до ресурсів одного з контрагентів компанії.

Компанія Joom припинила з ним співпрацю, усунувши тим самим загрозу подальшого витоку даних. Однак на той момент йшлося тільки про обмежені дані без інформації про банківські картки, пише 4pda.

Зокрема, тоді в мережу потрапили імена користувачів, адреси, номери телефонів і адреси електронної пошти. І вкрадена база даних на той момент складала близько 1000 користувачів. Що стосується 55 тисяч, маркетплейс повідомив, що перевірить інформацію на відповідність своїм даним, тому зараз підтвердити її не може.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що знайдено спосіб обходу PIN-кодів при безконтактній оплаті картками Visa.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».