Які види онлайн-бізнесу лідирують в Україні?

  • Юлия
  • 28.10.2020 113

Експерти проаналізували, які сфери онлайн-бізнесу набирають популярність в Україні.

Головними для e-commerce труднощами називають складності в пошуках клієнтів і високу конкуренцію.

Відзначається, що штатом від 10 чоловік займаються здебільшого жінки, а онлайн-бізнесом частіше займаються чоловіки. Такі дані вдалося отримати в результаті опитування більше тисячі власників інтернет-бізнесів на OLX.

Так, експертам вдалося встановити середньостатистичний портрет онлайн-підприємця. Це чоловік 25-44 років, який проживає в одному з міст Київської області. Заробляє онлайн більше 5 років, а починав для того, щоб мати додатковий заробіток для «більш комфортного життя», хоча в цілому його фінансове становище його до цього не зобов’язувало, пише ubr.

Більш гостро питання додаткового заробітку стало під час карантину. Це відобразилося, перш за все на кількості онлайн-підприємців. В ході опитування вдалося з’ясувати, що 15% почали свою справу менше року тому, а 4% відкрили свій онлайн-магазин у період коронакризиса.

В цілому близько третини опитаних займаються інтернет-бізнесом в середньому більше 5 років. При цьому більше 50% онлайн-бізнесменів працюють самостійно, у 22% є один або кілька компаньйонів, 21% мають у своєму розпорядженні штат співробітників до 10 осіб, і у 6% – штат більше.

Чоловіки, як правило, керують магазинами поодинці або мають невеликий штат співробітників. Жінки ж частіше працюють з одним або декількома партнерами, при цьому працівників у них частіше більше.

Отже, фахівці виділяють ТОП-3 сфери, в яких найчастіше ведуть онлайн-бізнес на OLX: бізнес і послуги (25%); нерухомість (24%); будинок і сад (19%).

Згідно з даними опитування, трохи менше третини підприємців впевнені, що розвивати онлайн-бізнес в Україні не дуже складно. При цьому 44% з цим не згодні. Серед головних труднощів, які відзначає бізнес, – висока конкуренція в e-commerce, складності в пошуках і утриманні клієнтів.

Підписатися на розсилку

При цьому близько 17% вважають, що для успіху їх бізнесу онлайну цілком достатньо, а більше половини впевнені, що без фізичного магазину не обійтися.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, чи можуть банки блокувати кошти на зарплатних рахунках.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».