Кіберполіція: кілька способів убезпечити онлайн-покупки

  • Юлия
  • 23.10.2020 126

Співробітники правоохоронних органів дали поради, як уберегтися від шахрайств при купівлі товарів в інтернеті.

За даними кіберполіції, достатньо не робити типових помилок при оплаті товарів в інтернеті, щоб не стати жертвою аферистів.

Так, кіберполіція рекомендує спілкуватися з продавцями тільки в особистому кабінеті ecommerce-майданчику, на якому ви зібралися щось купувати.

Не варто переходити в мессенджери, так як в цьому випадку ваше спілкування виходить з-під контролю.

Зокрема, шахраї користуються переходом в мессендери, щоб відправляти покупцям посилання на так звані фішингові сайти для оплати. Перейшовши по шахрайський посиланням, ви ризикуєте залишитися без грошей на рахунку.

Більш того, покупцям варто бути уважними до всіх сайтів, на яких відбувається придбання товару і його оплата. Безпечні сайти відрізняються від шахрайських в дрібницях, які легко може помітити будь-який споживач.

– Так, сайти, де здійснюється онлайн-оплата товарів, повинні бути захищені. Безпечні сайти починаються з адреси https:// і в браузері повинен відображатися «замочок».

– На сайтах оплати повинні знаходитися позначки платіжних систем про захист онлайн-покупок (MasterCard SecureCode і Verified by Visa).

– Якщо ви користуєтеся сайтами оголошень чи маркетплейсамі і сумніваєтеся в продавцеві або покупцеві, перевірте його номер телефону на сайті кіберполіції https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud/ в розділі «Stop fraud».

– Якщо ви підозрюєте, що маєте справу з шахраєм або у вас виникла будь-яка сумнівна ситуація, варто зателефонувати на гарячу лінію Національного банку за номером 0800505240. Якщо ви все ж стали жертвою шахрая, зверніться за допомогою в кіберполіцію за номером 0800505170.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що PayPal дозволить користувачам купувати і продавати криптовалюту.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».