Мікрокредити прирівняли до споживчих і обмежили обсяги штрафів

  • Юлия
  • 16.09.2020 68

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №1109, який прирівнює мікрокредити до споживчих.

Зокрема, це стосується кредитів розміром до 5 тис. грн (до однієї мінімальної зарплати) і терміном до одного місяця.

В підтримку законопроекту виступили 310 депутатів, після набрання ним чинності на подібні кредити будуть поширюватися вимоги закону «Про споживче кредитування».

Кредитори повинні будуть озвучувати позичальникові повну вартість кредиту з усіма комісіями, зборами, можливими штрафами. Також вони повинні будуть надавати всю необхідну інформацію про права споживача фінансових послуг.

Варто нагадати, що на даний момент середній «чек» одного кредиту в МФО – 3711 грн, а середній термін – до місяця, пише minfin. Закон покликаний захищати права позичальників за допомогою ряду механізмів.

В першу чергу, фінустанови зобов’язані будуть вказувати повну відсоткову ставку за мікрокредитами. Тобто, клієнт повинен віддавати собі звіт, які будуть його повні витрати. Таким чином, підуть в минуле кредити «під 0%», які в результаті фінансової необізнаності позичальників перетворюються в кредити під 1700% річних.

По-друге, що банкам, що мікрокредітним організаціям заборонено нараховувати боржникам штрафи і пеню за кредитами і мікрокредитами вище максимальної планки. Таким чином, штраф не може перевищувати подвійну суму кредиту.

І трете важливе нововведення – кредиторам заборонено підвищувати ставку в разі порушення клієнтом умов договору про мікрокредитування. До теперішнього часу прострочення було приводом до підвищення ставки.

Також, варто нагадати, що з 1 вересня на сайтах МФО і банків повинні бути додані кредитні і депозитні калькулятори, за допомогою яких клієнти можуть точно прорахувати суму доходів по депозитах і витрати по кредитах.

Підписатися на розсилку

Крім того, відповідно до нового законодавства, банки і кредитні організації зобов’язані подавати в рекламі вичерпну і правдиву інформацію про свої послуги. А саме – вказувати всі додаткові витрати і збори, такі як послуги нотаріусів, податкові відрахування, вартість страховки і пр.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні готується законопроект проти фінансових пірамід.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».