Шахраї атакували банкомати в ТЦ, щоб робити дублікати карток

  • Юлия
  • 29.10.2020 103

Зловмисники встановлюють пристрої, що зчитують з карток персональні дані користувачів банкоматів.

Українцям варто бути уважнішими при використанні банкоматів і користуватися всіма заходами безпеки.

Завдяки скиммеру шахраї зчитують дані карток і виготовляють дублікати банківських карток, після чого знімають всі доступні кошти.

Експерти відзначають, що помітити такий пристрій неозброєним поглядом практично неможливо.

Пристрій зчитує дані, стикаючись з карткою, і запам’ятовує її дані. Після чого зловмисникам достатньо скопіювати інформацію за допомогою іншого пристрою і виготовити дублікат картки.

При цьому користувачу банкомата достатньо один раз зняти в ньому гроші, щоб позбутися решти коштів на картці. Тому ніякі популярні поради про те, як користуватися банкоматом не допоможуть, так як вони не здатні забезпечити повний захист даних.

Зокрема, поширена думка, що безпечніше користуватися тільки банкоматами, які знаходяться магазинах і торгових центрах. Однак на практиці більшість скімерів знаходили саме в таких приміщеннях.

Підписатися на розсилку

Єдина корисна порада в такій ситуації – коли набираєте PIN-код, прикривайте клавіатуру рукою. Разом зі скімерами шахраї встановлюють в банкоматах приховану міні-камеру, яка знімає всі дії користувачів, завдяки чому шахраї отримують відсутні дані, щоб спустошити ваші рахунки.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Нацбанк розширює перелік публічної інформації про НФУ.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».