Нацбанк готує перевірки фінансових і страхових компаній

  • Юлия
  • 10.12.2020 200

Регулятор оприлюднив нові вимоги, які будуть висунуті до учасників небанківського фінансового ринку.

У перелік компаній з даної сфери входять фінансові компанії, кредитні спілки, страхові компанії.

За даними першого заступника голови НБУ Катерини Рожкової, на даний момент готується цілий пакет законопроектів з вимогами до гравців даного ринку.

Зокрема, всі компанії повинні мати прозору структуру власності. В рамках підготовлених законопроектів будуть підвищені вимоги до великих компаній – передбачається введення ризик-орієнтованого підходу в нагляді за ринком.

Пруденційні вимоги і ліцензування будуть спрощені – компанії будуть поділені на тих, хто зобов’язаний виконувати дані нормативи, а також ті, у кого їх немає, зазначила Катерина Рожкова в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

Крім цього, буде введено поняття «ринкової поведінки», що включає чесну рекламу і прозорі договори, без замовчування та приховування інформації.

Крім того, корпоративне управління буде проводитися з урахуванням величини страхової компанії. Відповідно до цього і вимоги до компаній будуть різні.

Відзначається, що за допомогою законопроектів НБУ має намір вивести з небанківського ринку близько 170 непрацюючих підприємств, зареєстрованих на тимчасово окупованих територіях.

Підписатися на розсилку

Також в планах регулятора – перевірка аудиторських і актуарних компаній в 2021 році. Однак проводитися вона буде вибірково.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що акції fintech і ТехноГігант допустили до обігу в Україні.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».