Нацбанк розширює перелік публічної інформації про НФУ

  • Юлия
  • 29.10.2020 104

Нацбанк працює над підвищенням прозорості українського небанківського фінансового ринку.

У зв'язку з цим було розширено перелік інформації про гравців цього ринку, яка публікується регулятором.

Зокрема, НБУ буде публікувати інформації про осіб, які отримали погодження регулятора на придбання істотної участі у фінустанові. Крім того, публічною стане інформація про осіб, яким в цьому було відмовлено.

Відповідно, вони не можуть користуватися правом голосу і брати участь в управлінні цією організацією.

Повідомляється, що перелік цих осіб буде на сайті НБУ в розділі «Нагляд/Регулювання ринку небанківських фінпослуг («спліт»)». Після прийняття відповідного рішення за результатами розгляду НБУ заяв на придбання або збільшення істотної участі у фінустанові інформація буде оновлена ​​на сайті.

У разі порушення даних вимог чинного законодавства передбачено суттєві наслідки таких дій. Таким чином, неузгоджені власники ніяк не мають права користуватися правом голосу за придбаними акціями (частками) і брати участь в управлінні фінансовою установою – прямо або опосередковано, повністю або частково.

НБУ відзначає, що рішення загальних зборів акціонерів або учасників, прийняті за участю таких осіб, юридичної сили не мають. При цьому повідомляється, що право брати участь в голосуванні може бути передано довіреній особі. Його призначає Нацбанк з числа осіб, запропонованих фінансовою установою, на період поки власник на придбання істотної участі не буде узгоджений з регулятором.

Підписатися на розсилку

Варто звернути увагу, що буде також перелік власників істотної участі, які не мають права користуватися правом голосу і брати участь в управлінні небанківською фінансовою установою. Зараз він знаходиться в стадії формування. Перелік містить відомості про осіб, що придбали істотну участь з порушенням законодавства, які були виявлені регулятором.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як захистити свої документи від кредитних шахраїв.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».