Нацбанк посилить контроль за бюро кредитних історій

  • Юлия
  • 05.01.2021 154

Регулятор попередив бюро кредитних історій про порядок контролю та про можливість фінансових санкцій.

Нагадаємо, з 2020 року до НБУ перейшли повноваження з проведення моніторингу фінансових компаній, який раніше здійснював Нацкомфінпослуг.

Нацбанк визначив порядок контролю за діяльністю бюро кредитних історій, повідомляється на сайті регулятора.

Так, за попередніми даними, НБУ планує контролювати бюро кредитних історій за допомогою віддаленого моніторингу без відвідування місцезнаходження. Контроль буде здійснюватися через аналіз наявної інформації, документів і письмових пояснень.

НБУ акцентує, що за результатами віддалених перевірок в рамках контролю за роботою бюро кредитних історій Національний банк буде оформляти акт контролю за встановленою формою.

А в разі виявлення порушень – звертатися в бюро кредитних історій з вимогою припинити виявлене порушення, і вжити заходів для його усунення – з письмовим попередженням.

У тому випадку, якщо бюро кредитних історій не буде своєчасно виконувати письмове застереження НБУ або не виконуватиме взагалі, регулятор застосує фінансові санкції, передбачені Законом України «Про організацію формування та обігу кредитних історій».

Таким чином, дана форма контролю дозволить вчасно запобігати грубим порушенням і регулювати діяльність бюро в умовах пандемії та локдауна.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що з 1 липня 2020 року Нацбанк ввів безвиїзний нагляд за небанківськими фінансовими установами.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».